Biz Kimiz

 

Müdür Prof.Dr. M.Gürhan YALÇIN   
Müdür Yardımcısı Yrd.Doc.Dr.Beyhan AKSOY  
Koordinatör Nevin AKILVEREN  0242 310  60 22
Merkez Ofis Zeynep ACAR  0242 310 13 79
Merkez Ofis Duygu GÖLGESİZ  0242 310 26 22
Merkez Ofis Birgül KAŞDAN  0242 310 13 78

 

 

Akdeniz Üniversitesi “Girişimci Üniversite” olma misyonuyla; Üniversite-Sanayi ilişkilerini kurumsal bir düzeyde yürütmek ve iş dünyasının üniversiteden taleplerine hızlı ve etkin çözümler üretmek üzere, Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKGİM)’i  2007 yılında kurmuştur.

Merkez, Akdeniz Üniversitesi öğrencileri ve mezunlarının mezuniyet sonrası işe yerleştirilmelerinin sağlamak amacıyla Üniversite ile kamu ve özel sektör kurum, kuruluş ve kişiler arasında koordinasyonu sağlamak, kişisel gelişim, girişimcilik ve inovasyon kültürlerinin yaygınlaştırılmasına yönelik eğitim ve danışmanlık hizmeti vererek,  kariyer hedeflerinin gerçekleştirilmesinde yardımcı olmaktadır.

Üniversite-Sanayi işbirliğini geliştirmek, Üniversite-sanayi işbirliği projeleri ve insan kaynakları yönetimi konusunda yapılan bilimsel ve uygulamalı çalışmalara katkıda bulunmak, yeni çalışmaların yapılmasını teşvik etmek amaçları içerisindedir.

Merkezimiz 2007 – 2015 yılları arasında 613 etkinlik gerçekleştirmiştir.

Misyon

Girişimcilik konusunda üniversite ve bölgede bilinç ve bilgi düzeyini artırarak girişimci adaylarını teşvik eden ve gelişimlerine katkı sağlayan ve bu yolla girişimcilik ekosistemine değer katan faaliyetleri sürdürmektir.

Vizyon

Girişimcilik ekosistemi içerisinde temel dayanakları,; teknolojik ilerleme, yenilikçilik ve çevreye duyarlılık olan girişimlere yol gösterme konusunda öncü bir kurum olmaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKGİM)
Dumlupınar Bulvarı Akdeniz Üniversitesi Merkez Kampüsü Enstitüler Binası A Blok Kat 4 07058 /Antalya/Türkiye
Tel: +90 (0242) 227 53 10
Tel: