“Antalya IoT Hackathonu” Ödül Töreni

ETKİNLİK DUYURUSU

6-7-8 Aralık 2019 tarihleri arasında, ANSİAD, Microsoft, Habitat işbirliğinde Küresel Sorunlara Teknolojik Çözümler üretmek için Antalya Teknokenti’nde, ANSİAD Girişimcilik Günleri kapsamında Antalya’da ilk kez gerçekleştirilen “Antalya IoT Hackathonu”na Merkezimiz’e (AKGİM) yaptıkları başvuruları üzerine katılan,

Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden Eyüp Furkan KARADAĞ, Nasuh EROL (mezunumuz), yarışmadaki benzer proje konusu nedeniyle Canberk ÖRENBOZ (dışardan) liderliğinde Uygulamalı Bilimler Fakültesi öğrencilerinden Vildan GÜRCÜ, Alim GÖNÜL, Cavidan İSMAİLOV’dan oluşan ekibe dahil edilmiş ve başarılı ekip çalışması neticesinde “İşitme Engelli insanların iletişimlerini kolaylaştırmak için sesi işaret diline, işaret dilini sese dönüştüren bir cihaz olan S-Motion” projesiyle ikincilik ödülüne,

Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden Recep Tayyip ÇAM, “Geri dönüşüm konteynerlerinin ve tüm toplama unsurlarının gerçek zamanlı takip uygulaması olan Akıllı Geri Dönüşüm Projesi” ile üçüncülük ödülüne layık görülmüşlerdir.

Merkezimizin Girişimcilik Dersi Eğitmen Havuzu’nda yer alan Öğr. Gör Hadi İSTANBULLU, 48 saat süren  “Antalya IoT Hackathonu” süresince, tüm yarışmacılara mentörlük hizmeti vererek katma değer sağlamıştır.

Teknolojiyi ve sosyal yeteneklerini kullanarak dijital ve yenilikçi çözümler geliştirmek üzere kesintisiz 48 saat süren “Antalya IoT Hackathonu”nda ödüle layık görülen öğrencilerimizi kutlar ve mentörlük hizmeti veren eğitimcimize teşekkür ederiz.

Girişimcilik ve İş Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKGİM)

0

Misyon

Girişimcilik konusunda üniversite ve bölgede bilinç ve bilgi düzeyini artırarak girişimci adaylarını teşvik eden ve gelişimlerine katkı sağlayan ve bu yolla girişimcilik ekosistemine değer katan faaliyetleri sürdürmektir.

Vizyon

Girişimcilik ekosistemi içerisinde temel dayanakları,; teknolojik ilerleme, yenilikçilik ve çevreye duyarlılık olan girişimlere yol gösterme konusunda öncü bir kurum olmaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKGİM)
Dumlupınar Bulvarı Akdeniz Üniversitesi Merkez Kampüsü Enstitüler Binası A Blok Kat 4 07058 /Antalya/Türkiye
Tel: +90 (0242) 227 53 10
Tel: